نماز جمعه این هفته بخش فردوس به امامت خادم الشهدادکتر رجب زاده برگزارشد. :: پایگاه مذهبی بسیج

بسیج خبری

نماز جمعه این هفته بخش فردوس به امامت خادم الشهدادکتر رجب زاده برگزارشد. :: پایگاه مذهبی بسیج

خطیب نماز جمعه شهر صفائیه :دشمنان انقلاب کشوری می خواهند که مرده باشد تا آنها بر سرمایه های آن تسلط پیدا کرده و آن را به غارت ببرند، اما امام راحل این امکان را از آنها گرفت.
به گزارش بسیج به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فیروزه کویر حضرت حجت السلام دکتر رجب زاده در خطبه های نماز جمعه امروز شهر صفائیه بنا به بیانات رهبری در مصلی امام خامنه ای با تبریک سالروز ولادت امام هشتم علی بن موسی الرضا (ع) در ادامه بحث های مطرح شده خود درباره توکل گفت: توکل بر مقام رضا تقدم دارد، وقتی انسان در کارها به خدا توکل کرد، این توکل موجب رشد و اوج گرفتن او می شود و خداوند او را در کارها موفق می کند.

وی افزود: توکل به خدا درجات مختلف دارد و بالاترین درجه آن توکل در تمام امور است، یعنی همه کارها را به خداوند بسپاریم. اگر تمام امور را به خداوند بسپاریم و از آنچه خدا در حق ما انجام می دهد راضی باشیم، زیرا می دانیم خدا ما را رها نکرده و برای ما خیر می خواهد.

خطیب نماز جمعه بخش فردوس در خطبه دوم با اشاره به اعزام حجاج به مراسم حج گفت: امیدوارم همان طور که رهبرمان فرمودند حجاج حجی سراسر از امنیت و معنویت داشته و به سلامت بروند و اعمالشان مورد قبول درگاه خداوند قرار بگیرد.

دکتر رجب زاده با اشاره به تنفیذ حکم ریاست جمهوری توسط رهبر معظم انقلاب گفت: رهبری در این مراسم مطالب بسیار مفیدی را فرمودند که من به یکی از آنها اشاره می کنم. رهبری فرمودند دلیل اینکه آزمایش موشکی دشمنان را به سر و صدا درآورد این است که آنها کشوری پویا و فعال نمی خواهند. در زمان شاه می گفتند ایران سرزمینی امن است، در حالی که مرده بود. دشمنان انقلاب کشوری می خواهند که مرده باشد تا آنها بر سرمایه های آن تسلط پیدا کرده و آن را به غارت ببرند، اما امام راحل این امکان را از آنها گرفت.

وی با تاکید بر اینکه مسئولیت در ایران اسلامی افتخار و فخر است، گفت: ایران کشوری اسلامی با مردمی بیدار، شجاع و فداکار و بابصیرت است که با حماسه پای صندوق های رای جمع می شوند، در این کشور کار کردن افتخار است و بسیار ثواب دارد. رهبری فرمودند به خدا توکل کنید و مشکلات مردم را حل کنید. مسئولان باید شاکر این جایگاه باشند و با توکل به خدا حرکت کنند و تسلیم دشمن نشوند و نفوذ دشمن را برای آسیب زدن به این ملت بفهمند.

[ad_1]

مطالب مشابه